Кіліан Джорнет: як пробігти більше, ніж ви звикли зазвичай

Кіліан Джорнет – іспанський трейловий бігун та скі-альпініст є одним із найвитриваліших атлетів на планеті. Він багаторазовий переможець Світової серії скайранінгу (Skyrunner World Series) – циклу міжнародних гонок, що проводяться на висоті більше 2000 метрів та тріумфатор найбільш виснажливих перегонів на витривалість у світі, включаючи Ultra-Trail du Mont Blanc, Western States 100 та Hardrock Hundred Mile Endurance Run.
Killian Jornet-ActionKilian Jornet

У свій вільний час Джорнет забігає на деякі з найгрізніших гір нашої планети. Іспанець побив усі рекорди по швидкісному підйому та спуску на такі колосальні піки як Матерхорн, Монблан та Деналі. Секрети успіху Кіліана.

Бігай в природному середовищі, що надихає тебе

Мені подобається бігати в горах, тому що я виріс в Піренеях, вивчаючи природу, досліджуючи дике життя та милуючись прекрасними краєвидами. Коли ти біжиш красивими  місцями, наприклад, лісами чи горами, ти хочеш бігти все далі і далі. Біг – це спосіб транспортувати себе, але на  відміну від автомобіля чи автобуса, ви єднаєтеся з природою, а не спостерігаєте з-за вікна, так що цей досвід надихає.

Завжди став перед собою високу ціль

Мій останній проект називається “Вершини мого життя” (Summits of My Life), в якому я намагаюся встановити рекорди по швидкісному підйому та спуску на мої улюблені вершини. Я вже подолав більшість з них, такі як Монблан та Матерхорн, крім того, я планую підкорити Еверест цієї осені. Я обрав ці гори, тому що пам’ятаю як читав про них ще малим хлопцем, і вони стали знаковими для мене. Деякі з них вищі чи стрімкіші, але всі вони мають щось особливе.

Тіло людини можна навчити спалювати жир в якості палива

Багато разів я біг не споживаючи їжу заздалегідь, щоб організм пристосовувався на способи економії енергії та способи використання енергії у моєму тілі. Якщо ви звикли багато їсти під часу бігу, то наступного разу рухаючись без їжі або коли ви пропустите пункт харчування на гонці, ваше тіло просто не буде пристосованим працювати без їжі. Але якщо ви звикли бігати протягом тривалого часу без їжі, то ваше тіло завжди зберігатиме деяку додаткову енергію для вас.

Біжи з усіма своїми відчуттями в стані підвищеної готовності

Коли я біжу, я люблю користуватися всіма відчуттями, такими як дотик, зір, запах, звук. Коли ви насолоджуєтеся тим, що робите, і ви дійсно відкриті до всього, світ стає все більш цікавим. Ви стаєте на тому ж рівні, як і все навколо вас. Таким чином, ви не тільки спостерігаєте за чимось, ви також чуєте і нюхаєте цю палітру відчуттів на всі 360 градусів.
Kilian-Jornet
Можливо ви торкаєтеся довгої трави коли біжите чи відчуваєте запах повітря після каменепаду. Мова йде не тільки про пробіжки повз речі, скільки про відчуття себе частинкою навколишнього середовища».

Завжди намагайся знайти нові місця

Я обожнюю відвідувати нові місця і продовжую відкривати нові маршрути. Коли я прибуваю на нове місце, я використовую додаток Strava задля того, щоб побачити де люди бігають, якими маршрутами, трейлами. Іноді я запитую місцевих мешканців. Бігати – означає бути частиною нової тусовки, так що можна відкривати для себе не лише нові місця, але і нових людей. Цей шлях пошуку – серйозна річ, і саме вона заводить мене шукати нові місцини.
Наразі я живу в Норвегії, де досліджую нові маршрути кожного дня. Населення тут складає близько 6 мільйонів чоловік, в той час як Англія та Франція мають по 60 мільйонів, так що це великі простори для дослідження.
Ви не повинні просто дивитися на фотографії таких місць в Інтернеті. Ви маєте вийти та досліджувати – це цікаво.

Думай про свою бігову форму

Чим більше ви бігаєте, тим кращою стає ваша біомеханіка, але і над нею потрібно працювати. Якщо ви стали краще бігати, ви станете бігти більше та швидше. Це дійсно добре, якщо ви замислюєтеся про свою біомеханіку коли біжите та думаєте про себе: чому я роблю це, чи інше? Чи що я відчуватиму, якщо ставитиму ноги одним способом, чи іншим? Тому, якщо ви станете мислити таким чином, ви розумітимете своє тіло краще, і дізнаєтеся про те, що працює саме для вас.

Трішки заблукати – нормально

Я пригадую один біговий день в Піренеях, коли заблукав там зі своїми друзями, але той момент був одним із найкращих. Часто я йду в гори і потім думаю: “О, там красиво”, і пізніше повертаюся туди. Я не завжди маю великі плани, і вважаю, що найкраще – це імпровізація, тому ви здатні вирішувати: “Я піду сьогодні туди”. Саме це робить ваш біг веселим та цікавим, а ви біжите все далі і далі.

Нейтралізуй біль в ногах

Що ви робите, коли ваші ноги болять? Ви продовжуєте рухатися. Вперше, коли ви біжите на довгу дистанцію, важко. Ви не розумієте, чому біль такий нестерпний, ви думаєте: що відбувається? Саме тоді вам потрібна хороша мотивація, задля того, щоб думати про інші речі: природу, пейзажі, панорами – і перестати думати про біль. Чим більше ви переживатиме подібне, тим більше воно стане нормою для вас. Ви знаєте, що біль закінчиться, а наступного дня з вами все буде в порядку.
Джерела: Текст – Mark Bailey , Переклад статті – Танцюра Анатолій
Схожі публікації:

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт